opili kočku a nechali ji roztrhat

22. ledna 2008 v 17:30 |  cruelty to animals
21. 1. 2008 13:38 - 21. 1. 2008 14:53 Aktualizováno
Vše se podle titulků ve videu stalo 23. června loňského roku. Video s děsivými scénami se nyní objevilo na internetu s názvem "PES vs. KOČKA (a něco navíc)".
Zveřejňujeme několik fotografií ze zmíněného videa.
Mladíci nalili do kočky alkohol
Video začíná záběry na dvojici mladíků, která drží kočku pod krkem u stěny a z lahve jí do tlamy lijí alkohol, přičemž se s ní baví jako se svým zajatým soupeřem: "kamaráde, nehraj si s náma, si myslíš, že když budeš škrábat si pomůžeš..?"
Kočku pak pustí a záběr se přesune na část trávníku vedle stolů, u kterých sedí skupina mladíků a dívek. Skupina sleduje, jak se pes bojového plemena baví útokem na bezmocnou kočku, které se ježí chlupy na zádech a snaží se útok psa přežít. "Pes se baví, ale ta kočka je v p....," komentuje jeden z mladíků děsivou scénu.
Mladíci nalévají do bezmocné kočky alkohol.:. Mladíci nalévají do bezmocné kočky alkohol. Zdroj: Uloz.cz


Dlouhý záběr na umírající zvíře

Pes se postupně dostane do transu a přestane reagovat na pokyny svého pána, aby přestal. Nakonec ho jeden z mladíků chytí, aby v detailu kamery zjistili, zda už má na čumáku krev či nikoli. Pak pustí psa opět do útoku.

Pokousaná kočka vříská a to už nevydrží dívčí část společnosti, která zorganizovala tuto děsivou zábavu. "Ať už ji pustí," nabádá dívčí hlas. Jenže mladíci ještě krvavé podívané nemají dost. "Vem si ji! Zabij ji!" nabádá psa jeden z nich.
Pes ohryzává tělo mrtvé kočky.:. Pes ohryzává tělo mrtvé kočky. Zdroj: Uloz.cz
Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. "Žije, nežije?" dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.

Jeden z přítomných mužů šlápl zraněné kočce na hlavu, čímž chtěl ukončit její utrpení.:. Jeden z přítomných mužů šlápl zraněné kočce na hlavu, čímž chtěl ukončit její utrpení. Zdroj: Uloz.cz
V závěru filmu jsou v detailních záběrech do obličejů natočeni vybraní účastníci party. Film končí básničkami dvou mladíků: "kočička byla mladičká" či "kočička bez jednoho očička." Kameraman po úmrtí zvířete obrátil objektiv směrem k účastníkům, řada z nich je velmi dobře rozpoznatelná. Autor se pod své filmové dílo podepsal jako Dalibor PG.
Kameraman se vyžíval v dlouhém záběru na tělo mrtvého zvířete.:. Kameraman se vyžíval v dlouhém záběru na tělo mrtvého zvířete. Zdroj: Uloz.cz
Případ již vyšetřuje policie a závěrečná sekvence bude pro detektivy neocenitelnou stopou.
Provozovatel serveru, kde bylo video umístěno, ho již stáhnul. "Na serveru je obrovské množství videí. Pokud se o nějakém nevhodném dozvím, okamžitě ho odstraním, jako v tomto případě," řekl Novinkám provozovatel serveru Uloz.cz Miroslav Valenta.

Zveřejnění na internetu jako chlouba

"Jsou různé důvody, proč jsou videa zachycující týrání zvířat na internetu. Může to být proto, že je potřeba lidi upozornit na to, že se takové věci dějí, a to my schvalujeme. Jiná věc je, a to je tento případ, když to člověk dá na internet proto, aby se pochlubil. To je samozřejmě hnus," řekla Novinkám mluvčí Nadace na ochranu zvířat Alena Heinová.
"Je ale třeba hledat příčinu, která je v podstatě v tom, že mladí lidé žijí v určité společnosti, ve které je nadřazenost člověka nad zvířetem historicky daná," uvedla.
Kombinace sadismu a exhibicionismu
Podle psychologa Petra Šmolky se v tomto případě projevuje kombinace sadismu a exhibicionismu.
"Tato forma exhibicionismu je často spojená s poruchou sexuální orientace," řekl Novinkám Šmolka.
Podle něj může autory videa pohlavně vzrušovat nejen samotné sadistické týrání čtyřnohého tvora, ale i následné vychloubání se hrůzným činem na internetu.
V loňském roce od ledna do listopadu řešili policisté v Česku celkem 32 případů týrání zvířete. Z toho se kriminalistům podařilo objasnit 20 takovýchto událostí.
Ja: to je hnus co se v tomto svete deje a takovýto necitný zachazení s neviným zvíratkm ktery za nic nemuze to uz se opravdu vrchol.Bych udelala tim lidem to samy a jeste horší aby vedeli jaky to je.A na hlavu bych jim neslapla rovnou bych jim jí rozemlela na kousícky hovadům becitným
//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ document.getElementById('truebody').onload = function () { if (self != top) { top.location.href = 'http://admin.blog.cz/login'; } }; //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

byl/a jsi tu ?

klik

Komentáře

1 MájinQa MájinQa | Web | 27. ledna 2008 v 11:56 | Reagovat

Tag to je nechutný..a smutný....a hlavně hnusný...:(

My jsme spřátelené,že?

Tak bychom se mohli více navštěvovat..a nechávat si na blogách komentáře...jo?

I já budu na ten Tvůj chodit častěji....

2 nattykaaa nattykaaa | E-mail | 27. února 2008 v 11:06 | Reagovat

svine odporne hnusne...to by som bola veeelmi zvedava ze ci by sa to in pacilo keby som im robila horsie veci ako tej macke....rozzeravene zelezo do genitaaliii by som dala za toto...ved zvierata tak isto citia bolest ako my...ludia.je to dooost e smutne ze ludia si myslia ze su najdokonalejsi....a zrejme si to mylsia aj  henti tam...pane boze....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama