Září 2008

Dr. House

25. září 2008 v 19:42 dr. House
dr. House je borec. nejvetsi borec na světě a kdo ríká ze ne je looser jo. Má strasně krasny modry oci ale to neni všechno . nejlessí je jeho postoj k životu jeho chovaní názory proste parada.
Jeden z nej seriálu dnesní doby ,
Úvod:
Dramatický seriál Dr. House (originál House M.D.) se odehrává na klinice Princeton-Plainsboro v New Jersey. Ústřední postavou je doktor chodící o holi Gregory House (Hugh Laurie), vynikající lékař s nevybíravými způsoby a který nemá rád pacienty. K ruce má tým složený z Dr. Allison Cameronové (Jennifer Morrison), Roberta Chase (Jesse Spencer) a Erica Foremana (Omar Epps). Jejich prací je každý týden řešit nějaký zvláštní, podivný a závažný případ, který je doplněn dalšími připady z pohotovosti, kde Gregory House nerad slouží. Většina pacientů je zachráněna díky Housovým instinktům, které popírají standartní postupy diagnózy. Přiznejme si, že seriálů z nemocničního prostředí je velké množství a všechny jsou stejné, avšak to čím je seriál zajímavý a čím se odlišuje od ostatních je sarkastický humor a originální způsoby Dr.House.

Dr . Gregory House
V českém znění: Martin Stránský Hlavní hrdina seriálu House M.D. Vede diagnostické oddělení. Specializuje se na infekční choroby a nefrologii, ale prakticky na všechno. V seriálu vystupuje jako geniální lékař, který má však zvláštní a nemístný sarkastický smysl pro humor a nevybíravé způsoby. Kvůli nekróze v pravé noze kulhá a chodí o holi, proti bolesti do sebe neustále sype pilulky Vicodinu. Jako ignorant odmítá nosit lékařský plášť a neuznává vedení. Nerad pracuje s pacienty, "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?". Občas se vsází s kolegy o peníze. Jeho postava je inspirována známým detektivem Sherlockem Holmesem. Fakta: Vzdělání - Johns Hopkins Medical School Oblíbený TV seriál: General Hospital
zdroj: http://house.xf.cz/house.html
//